Vánoce s tyranosaurem

Vánoce s tyranosaurem 1

Výtvarná vánoční soutěž pro děti z MŠ Libiš.

Příběh:

V jedné nedaleké jeskyni spal malý tyranosaurus. Jmenoval se Rex.  Ve svém pelíšku spal převelice dlouho a možná by se ani neprobudil, kdyby se najednou z nebe nesnesla jasná záře. Bylo to světlo z vánoční komety. Rexík také uslyšel ze všech stran podivné zvuky. Vylezl z pelíšku a šel se nejistě podívat ven. Všude svítila barevná světýlka, až mu oči přecházely. Světla blikala na domech, ale i na stromech v parku. A stále slyšel zvonění a cinkání. Vydal se tedy za světlem i zvukem a potkal spoustu dětí. Ty se smály a vyprávěly mu, že jsou Vánoce. Rexík je trochu zmatený a ničemu nerozumí. Co jsou to Vánoce?

Úkol:

Malý Rexík by rád věděl, co jsou to Vánoce. Zkuste vymyslet, jak byste mu je nejlépe přiblížili. Vytvořte nějaký výrobek, který mu objasní naše vánoční svátky, tradice, symboly nebo mu vymyslete vánoční dárek, který by mu udělal radost.

Je jen na vaší fantazii co vyrobíte, z jakého materiálu, jakou zvolíte velikost, jak to bude barevné, jaký to bude mít smysl. Důležité je, abyste si s dětmi popovídali o vánočních tradicích, vymysleli zajímavý výrobek, strávili společnou chvíli a podpořili je v jejich výtvarné činnosti.

Pravidla:

• Výrobek podepište nebo označte jménem dítěte
  • Do naší vánoční soutěže Vánoce s Tyranosaurem budou zařazeny všechny výrobky, které donesete
  • Všechny výrobky budou odměněny
  • Do slosování o hlavní cenu budou zařazeny výtvory, u kterých bude zřejmé, že se na jeho výrobě podílelo především dítě
  • Hlavní cenou je velký háčkovaný tyranosaurus (cca 50cm)
  • Hlavní cenu bude losovat výrobce háčkovaného tyranosaura
  • Soutěže se mohou zúčastnit jen děti z mateřské školy (včetně dětí na distančním a individuálním vzdělávání)
  • Termín odevzdání výtvorů do svých kmenových tříd je nejpozději do 18.12 2020
  • Ze všech výrobků připravíme výstavu

Těšíme se na vaše zajímavé nápady, paní učitelky z vaší školy

Datum vložení: 2. 12. 2020 12:03