Školní soutěž pro rodiče a děti

Školní soutěž pro rodiče a děti 1

Pojďme si hrát ven
aneb tvořte s námi venkovní vzdělávací nabídku.

Vážení rodiče,
připravili jsme pro Vás aktivitu, která nám pomůže rozšířit vzdělávací nabídku pro děti při pobytu venku. Pojďte se zapojit a vašimi nápady obohatit vzdělávací nabídku školy. Co je potřeba.

Vymyslete hru, aktivitu, činnost pro děti při pobytu venku cca pro 20 dětí. Z níže uvedené nabídky (školní vzdělávací program) vyberte téma na které tato aktivita bude. Dále vyberte místo, kde bude probíhat, případně, co k tomu budeme potřebovat. (Viz. níže vzor)

Pište na počítači nebo písemně, vkládejte obrázky, kreslete, lepte. Můžete se zapojit sami jako dospělí, můžete zapojit své děti, jejich sourozence, babičku i dědu. Je to na vás, jak to vymyslíte.

Aktivit můžete vymyslet kolik budete schopni a nezapomeňte, že jedna aktivita bude pokaždé na novém papíru. (vhodný formát A4). Čím víc aktivit vložíte, tím větší máte šanci na ocenění. Po ukončení vylosujeme z každé třídy jednu aktivitu a jejich autor bude odměněn knihou „Mámou hravě venku (3-6let)“, a následně ze všech tříd vylosujeme hlavní výhru, což jsou 4vstupy do pražské ZOO v měsíci březnu.

Ve vstupních halách jsou umístěny krabice, kam můžete své příspěvky vhazovat. Popřípadě zaslat emailem na mslibis@mslibis.cz a my je vhodíme do příslušné krabice. 28.února 2023 bude sběr aktivit ukončen. Všechny vaše příspěvky vložíme do našeho portfolia venkovních aktivit, a tak vytvoříme velké portfolio venkovních her a činností. Postupně je s dětmi rádi vyzkoušíme.

Vzor:

Téma venkovní činnosti: Les

Název: Hry s klacíky

Vypracoval: rodina Sedláčkova

Místo hry, činnosti, aktivity: louka, les, cesta, pole, školní zahrada, pískoviště, apod….. vyberte

Pomůcky: klacky a klacíky

Popis aktivity: Děti nasbírají různé druhy klacíků (pravidlo zní: nikdy nesmí být klacík větší než já) a na předem určeném místě z nich děti sestavují geometrické tvary nebo písmena, která znají. Děti mohou pracovat samy, ve dvojici nebo v menší skupince. Záleží na jejich vzájemné domluvě. Po dokončení aktivity si děti prohlédnout všechny výtvory, vzájemně si tvary porovnají a svou činnost si zhodnotí.

Témata pro činnosti.

• V mateřské škole a doma
  • Moje rodina
  • Moje obec a moje vlast