Informace z hygienické stanice k dalšímu výskytu Covid-19 ve třídě Berušek

Všechny informace a termíny karantény jsou uvedené v článku.

Vážení rodiče,

v rámci dnešního trasování bylo prokázáno, že Vaše dítě bylo dne 07.12.2021 přítomno  v  Mateřské škole Libiš, Školní 192, 277 11 Neratovice, kde přišlo do kontaktu s osobou pozitivně testovanou na onemocnění COVID -19 a to v rámci provozu třídy BERUŠKY a mateřské školy.

Dle METODICKÉHO POKYNU hlavní hygieničky České republiky pro Krajské hygienické stanice a Hygienickou stanici hlavního města Prahy k nařizování karantény a izolace v souvislosti s onemocněním covid-19 ze dne 26. listopadu 2021,  č. j.: 37994/2021-2/OVZ s účinností ode dne 29. listopadu 2021 v platném znění (dále jen „metodický pokyn“) se na Vaše dítě díky této skutečnosti vztahuje karanténa, která bude v případě negativního výsledku RT-PCR testu a absenci klinických příznaků onemocnění na covid -19 trvat  7 dnů od doby posledního kontaktu s osobou pozitivně testovanou na onemocnění COVID-19, tj. minimálně do 14.12.2021 včetně.

Zároveň je potřeba, aby Vaše dítě absolvovalo  RT-PCR test, a to nejdříve 5. den od zahájení karantény a to v případě, že nevykazuje příznaky onemocnění covid-19.

Pokud Vaše dítě vykazuje klinické příznaky onemocnění covid-19, podstoupí RT-PCR test v nejbližším možném termínu.

V případě, že Vaše dítě nepodstoupí RT-PCR test, ukončí se karanténní opatření po 14 dnech od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, tj: 21.12.2021 včetně.

V případě, že se v době nařízených karanténních opatření u osoby objeví klinické příznaky onemocnění covid-19, provede se RT-PCR test.

Zkontaktujte, prosím, ošetřujícího lékaře Vašeho dítěte, který Vám může vystavit žádanku na test. Jako podklad k vydání příslušných dokumentů můžete použít i tento e-mail. Informace o OČR včetně formuláře "Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského / dětského zařízení (školy)jsou k dispozici na webu: https://www.cssz.cz/web/cz/-/osetrovne-po-zahajeni-noveho-skolniho-roku-se-standardne-ridi-zakonem-o-nemocenskem-pojisteni

V nejbližší době Vás bude kontaktovat hygienická stanice prostřednictvím SMS z centra Chytré karantény, v rámci které bude také možné vystavit Vašemu dítěti elektronickou žádanku na RT-PCR test na onemocnění COVID-19.

Po dobu trvání karanténních opatření je třeba, aby se Vaše dítě zdrželo jakéhokoli kontaktu s cizími osobami a nenavštěvovalo školské zařízení! Karanténní opatření se vztahují pouze na Vašeho potomkaRodina by ale měla dle vlastního zvážení zavést patřičná opatření, zejména pak nepřijímat v domácnosti návštěvy, nikoho s dítětem v karanténě nenavštěvovat, v domácnosti intenzivně větrat, používat dezinfekci a podobně.

V případě výskytu nového pozitivního výsledku, může být karanténa Vašeho dítěte prodloužena. O prodloužení karantény budete informováni.

Anna Stehlíková, odborný referent v oddělení hygieny dětí a mladistvých pro okresy Mělník a Mladá Boleslav

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE

STŘEDOČESKÉHO KRAJE SE SÍDLEM V PRAZE