Distanční vzdělávání pro předškoláky

Dnes rozvezeme do vašich poštovních schránek obálku s distančním vzděláváním. Jedná se o 28dětí, které mají povinné předškolní vzdělávání. Splněné úkoly nám můžete přinést k nahlédnutí, až se vrátí standardní docházka.
Činnosti pro všechny děti jsou i na našich webových stranách, každý měsíc nové.

Vážení rodiče, milé děti,

zasíláme vám na procvičování vzdělávací i zábavné činnosti a přejeme vám, abyste u nich strávili pohodové chvíle.

Vzkaz dětem:

• Nezapomeňte chodit ven, pozorovat přírodu, jezdit na kolech, běhat a skákat.
  • Pomáhejte rodičům s domácími pracemi.
  • Prohlížejte si knihy, kreslete a modelujte.

Vzkaz rodičům:

• Úkoly v pracovních sešitech dělejte s vaším dohledem.
  • Neříkejte dětem „co mají dělat“, ale zeptejte se jich, co si myslí, že mají dělat. Měly by si na to přijít samy.
  • Úkoly nejsou za trest, děti z nich mají mít dobrý pocit.
  • Když se něco nepovede, nevadí, vy také všechno neumíte – vymyslete, jak to opravit.
  • Každou činnost „na papíře“ zkuste přenést do života. (př. Pracovní list roční období – popis obrázku a vymalování – převést do reálu – venku hledat znaky přicházejícího jara).
  • Buďte pozitivní, radujte se z každé vykonané dětské práce, děti to motivuje k dalším činnostem.

Přejeme mnoho zdraví v této nelehké době a těšíme se na vaše děti.

ředitelka školy Hana Švecová,

a všechny paní učitelky ze třídy Berušek, Motýlků a Včeliček