2020 - 2021

Projekt Domestos

Je zaměřen na zdravé návyky mytí rukou a hygieny. HYGIENA JE TEĎ DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ KDY PŘEDTÍM. Děti si hrají na "lovce bakterií" a má to u nich velký úspěch. Projekt probíhá i tento rok ve třídě Včeliček.  Když splníme všechny aktivity, dostaneme pro školu připravený "Certifikát hygienicky bezpečné školy."

Více: https://www.domestosproskoly.cz/

Děti malují seniorům k svátku

Děti a paní učitelky z libišské mateřské školy, myslí na babičky a dědečky z naší obce. Viz. článek na našem webu najdete zde.

Projekt Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky - 5. ročník

Celoroční projekt  je inspirován především obsahem naší pravidelné činnosti v tělocvičných jednotách, jeho záměrem je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových.

Projekt taneční a pohybové průpravy

Projekt rozčiřující vzdělávcí nabídku naší školy, je zaměřen na pohybové, taneční a rytmické dovednosti dětí.

• Pohybové a rytmické schopnosti
  • Estetické a hudební cítění
  • Správné držení těla
  • Pohyblivost, pružnost, obratnost, koordinace pohybů
  • Naučí se správně dýchat, zapojovat svaly a ovládat je
  • Kladný postoj k tanci, hudbě a pohybu samotnému
  • Zlepší si fyzickou kondici a prostorové vidění
  • Dovednost tančit v páru a ve skupině

Projekt Cvičení rodičů a dětí

Přijďte si zacvičit se svými dětmi do místní sokolovny. Vstupné je dobrovolné a bude věnováno na charitativní účely v naší obci.

• Párové cvičení dětí a dospělých
  • Zdravotní cvičení
  • Cvičení s náčiním
  • Cvičení na nářadí
  • Pohybové hry

Projekt Medvídek Nivea

Integrační a vzdělávací program, který podporuje u předškolních dětí individuální rozvojové možnosti a pomocí her a smysluplně navozených tvořivých činností nenásilně ovlivňuje jejich vztah k poznávání a učení.

Projekt Celé Česko čte dětem

Čteme doma i v mš - synchronní čtení. Zapojeni jsme už po 10.
Zapojíme do čtení i starší sourozence dětí z naší mateřské školy.

Projekt “Težíme hliník” a “Zdravá strava”

- aneb "mlsáme ovoce a zeleninu”

Tyto projekty přecházejí do standardů naší nabídky a již nebudou vedeny jako projekty. Děkujeme všem, kteří s námi na těchto projektech spolupracovali a spolupracují.