Projekt Domestos - Je zaměřen na zdravé návyky mytí rukou a hygieny. Děti si hrají na "lovce bakterií" a má to u dětí veliký úspěch. Projekt probíhá ve třídě Včeliček. Společně hrajeme o hodnotné ceny. Více : https://www.domestosproskoly.cz/

Projekt Těžíme hliník - Prosíme pouze o čistý a sešlapaný hliník. Vše ostatní patří do popelnice. Co nacházíme a nepatří do hliníku:

• kovové plechovky
  • suchý chléb
  • skořápky od vajec
  • plastová víčka
  • igellitové sáčky
  • zbytky paštik, krmiva pro kočky a psy

Hrdlička divoká - Pojďte se s námi zapojit do projektu, který proběhne v rámci podzimního tématu Na poli. Seznámíme děti s ptactvem, které odlétá do teplých krajin. Více v akcích školy.

Cvičení rodičů a dětí – Cvičitelka Švecová Hana, bez nároku na honorář, vstupné dobrovolné, výtěžek jde na potřebné v Libiši. (výtěžek kontrolují všichni zúčastnění po závěrečném cvičení)

• Synchronní cvičení dětí a dospělých
  • Zdravotní cvičení
  • Cvičení s náčiním
  • Cvičení na nářadí
  • Pohybové hry

Taneční a pohybová průprava – Cvičitelka Hájková Lucie, bez nároku na honorář, výtěžek jde na cvičební pomůcky, cvičební a taneční kroje, potřebné k veřejným vystoupením. Majitelem pomůcek a oblečení bude MŠ Libiš, i vzhledem k tomu, že bude část tanečního oblečení hradit. (výtěžek kontrolují všichni zúčastnění jednou za pololetí)

• Pohybové a rytmické schopnosti
  • Estetické a hudební cítění
  • Správné držení těla
  • Pohyblivost, pružnost, obratnost, koordinace pohybů
  • Naučí se správně dýchat, zapojovat svaly a ovládat je
  • Kladný postoj k tanci, hudbě a pohybu samotnému
  • Zlepší si fyzickou kondici a prostorové vidění
  • Dovednost tančit v páru a ve skupině

2017 - 2018

Projekt Za zdravým vzduchem

VZPFinanční prostředky jsou poskytnuty z Fondu prevence a jsou určeny na podporu a realizaci zdravotních opatření a programů, které zlepšují zdravotní péči pojištěnců VZP ČR.
Mateřská škola (26 dětí) absolvuje ozdravný pobyt ve Vřesníku u Humpolce ve dnech 30.3. - 6.4.2018

Projekt Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

Celoroční projekt je inspirován především obsahem naší pravidelné činnosti v tělocvičných jednotách, jeho záměrem je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových.

Projekt Cvičení rodičů a dětí

Přijďte si zacvičit se svými dětmi do místní sokolovny. Vstupné je dobrovolné a bude věnováno na charitu.

Projekt Medvídek Nivea

Integrační a vzdělávací program, který podporuje u předškolních dětí individuální rozvojové možnosti a pomocí her a smysluplně navozených tvořivých činností nenásilně ovlivňuje jejich vztah k poznávání a učení.

cccdProjekt Celé Česko čte dětem

Zapojíme do čtení i starší sourozence dětí z naší mateřské školy.