Projekt Domestos - Je zaměřen na zdravé návyky mytí rukou a hygieny. Děti si hrají na "lovce bakterií" a má to u dětí veliký úspěch. Projekt probíhá ve třídě Včeliček. Společně hrajeme o hodnotné ceny. Více : https://www.domestosproskoly.cz/

Projekt Těžíme hliník - Prosíme pouze o čistý a sešlapaný hliník. Vše ostatní patří do popelnice. Co nacházíme a nepatří do hliníku:

• kovové plechovky
  • suchý chléb
  • skořápky od vajec
  • plastová víčka
  • igellitové sáčky
  • zbytky paštik, krmiva pro kočky a psy

Hrdlička divoká - Pojďte se s námi zapojit do projektu, který proběhne v rámci podzimního tématu Na poli. Seznámíme děti s ptactvem, které odlétá do teplých krajin. Více v akcích školy.

Cvičení rodičů a dětí – Cvičitelka Švecová Hana, bez nároku na honorář, vstupné dobrovolné, výtěžek jde na potřebné v Libiši. (výtěžek kontrolují všichni zúčastnění po závěrečném cvičení)

• Synchronní cvičení dětí a dospělých
  • Zdravotní cvičení
  • Cvičení s náčiním
  • Cvičení na nářadí
  • Pohybové hry

Taneční a pohybová průprava – Cvičitelka Hájková Lucie, bez nároku na honorář, výtěžek jde na cvičební pomůcky, cvičební a taneční kroje, potřebné k veřejným vystoupením. Majitelem pomůcek a oblečení bude MŠ Libiš, i vzhledem k tomu, že bude část tanečního oblečení hradit. (výtěžek kontrolují všichni zúčastnění jednou za pololetí)

• Pohybové a rytmické schopnosti
  • Estetické a hudební cítění
  • Správné držení těla
  • Pohyblivost, pružnost, obratnost, koordinace pohybů
  • Naučí se správně dýchat, zapojovat svaly a ovládat je
  • Kladný postoj k tanci, hudbě a pohybu samotnému
  • Zlepší si fyzickou kondici a prostorové vidění
  • Dovednost tančit v páru a ve skupině

2013 - 2014

Projekt “Medvídek Nivea”

Zapojujeme se do projektu kde se hlavní pozornost věnuje dětem, které v přípravě na přechod z mateřské školy do první třídy potřebují pomoc. Připravuje promyšlenou vzdělávací nabídku pro děti s drobnými nedostatky, opožděným vývojem a specifickými vzdělávacími potřebami, které mají odloženou školní docházku. Je zpracován ve spolupráci s odborníky v oblasti předškolní pedagogiky a psychologie Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Gesci nad projektem převzala doc. PhDr. Eva Opravilová, CSc. Medvídkovi NIVEA vtiskl jedinečnou podobu akademický malíř Gabriel Filcík. Program vychází z požadavků na současné předškolní vzdělávání, jak je stanovuje Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání. Podporuje u předškolních dětí individuální rozvojové možnosti a pomocí her a smysluplně navozených tvořivých činností nenásilně ovlivňuje jejich vztah k poznávání a učení.

Projekt “Černínovsko”

Tento školní rok jsme poznávali Černínovsko konečně v každém ročním období. Pozorovali jsme stromy a především jeden letitý dub, který pak děti výtvarně ztvárnili do soutěže Rok stromu. Viděli jsme vodoměrky, lesní vosu, našli jsme uhynulého drozda. Lužní les je krásný a plný možností ke zkoumání.

25.9.2013 podzimní vycházka
29.1.2014 zimní vycházka
16.4.2014 jarní vycházka
červen 2014 letní vycházka

Pokračujeme v synchronním čtení a projekt chceme osvěžit dílčí myšlenkou, zapojit do čtení i prarodiče. Těšíme se na nové zážitky.

Četli jsme:
Jan Ryska: Dědeček, Kyliján a já