Projekt "Hrdlička divoká"

Kdy: 7. 10. 2019 13:44 – 31. 10. 2019 23:59

Kde: MŠ Libiš

Projekt "Hrdlička divoká" 1

Připravujeme nový projekt pro děti a rodiče, zapojte se...

Typ akce: ostatní (akce pro děti)

Pojďte se s námi zapojit do projektu "Hrdlička divoká", který proběhne v rámci podzimního tématu Na poli. Seznámíme děti s ptactvem, které odlétá do teplých krajin, a protože Česká společnost ornitologická vyhlásila Ptákem roku 209 Hrdličku divokou, tak právě ji chceme dětem více přiblížit. Připravili jsme i krátkou prezentaci, kterou zde uvádíme ke stažení. (v pdf.)

Ve školce budeme hrdličku divokou kreslit a malovat a chceme vytvořit ze všech obrázků knihu. Rádi bychom ji rozšířili o básničky a krátké příběhy. O ty bychom chtěli požádat právě vás rodiče. Zkuste s dětmi doma nějaké vytvořit a přinést k nám do školy, a to nejpozději do konce měsíce října. (lze i mailovou poštou na mslibis@mslibis.cz) Nezapoměňte uvést jméno a příjmení dítěte a třídu.

Kdo máte nějaké encyklopedie o ptácích, prosím, abyste nám je v týdnu vyhledávání informací zapůjčili.

Odměnou nám bude všem nejen krásná kniha o hrdličce divoké, ale unalosti o ní, o přírodě, o přírodních souvislostech a také společně strávený čas nad zajímavou činností.

Doufáme, že se nám projekt s vaší spoluprací vydaří. :) Děkujeme a těšíme se na spolupráci.

Švecová Hana, autorka projektu

Harmonogram:

7. - 11.10 Seznámení se s hrdličkou divokou, vyprávění

21- 25.10 Vyhledávání informací a obrázků v encyklopediích

7. - 31.10 Básničky, říkadla, krátké příběhy od rodičů a dětí

1. - 30.11 Kompletace knihy "Hrdlička divoká"

Hrdlička 2019.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 1,13 MB