Dítě v MŠ v den očkování !

Vážení rodiče,
Objevilo se již několik případů, kdy nám vodíte do mateřské školy dítě, které bylo před příchodem do MŠ na očkování. Jde nejen o porušení našeho školního řádu, ale především jde o zdraví Vašich dětí. My ani nevíme, že je dítě očkované a nejsme schopni jim poskytnout odpovídající péči

Imunitní systém naočkovaného dítěte se v tuto chvíli aktivuje, což může mít také za následek nežádoucí účinky po očkování. Na základě sledování nežádoucích účinků po vakcinaci hrozí 24hodin riziko časných závažných reakcí (anafylaktický šok, anafylaktoidní reakce, synkopa - náhlá ztráta vědomí a další).

PROTO JE ABSOLUTNĚ NEVHODNÉ, ABY BYLO DÍTĚ 24HOD. PO OČKOVÁNÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE!

Tímto jednáním porušujete školní řád a ohrožujete zdraví Vašich dětí.

Viz školní řád

o-skole/skolni-rad/?ftresult=po+o%C4%8Dkov%C3%A1n%C3%AD

Dítě po očkování nelze přijmout pokud:

- je naočkované v den, kdy přichází do mateřské školy (nástup je možný až následující den, kvůli možným reakcím a nežádoucím účinkům na očkovací látku),

- pokud má dítě i následující den po očkování reakci na očkovací látku, tím je myšlena zvýšená tělesná teplota, velké zarudnutí, otok nebo bolest v místě vpichu očkovací látky, výsev vyrážky, zvýšená únava, malátnost.

Datum vložení: 17. 4. 2024 13:04
Datum poslední aktualizace: 17. 4. 2024 13:05